Péče o tetování

Týdenní foliová náplast Suprasorb F pro tu nejlepší péči o čerstvé tetování - aplikujeme na požádání !

Suprasorb® F fóliový obvaz

Suprasorb® F fóliový obvaz - Chrání ránu a fixuje obvaz

Vlastnosti:

• jednoduchá aplikace

• vysoký komfort nošení díky bezpečnému a flexibilnímu přilnutí

• velmi dobrá kontrola rány

• účinná ochrana před vnějšími vlivy, jako jsou zárodky

• velmi dobré hojení ran díky vysoké prodyšnosti

• sprchování je možné

• lze otírat, rovněž desinfekčními prostředky s obsahem alkoholu, jodu

Upozornění: lze použít jako sekundární obvaz u ran ohrožených infekcí v rámci běžné antimikrobiální terapie.

Suprasorb F poskytuje transparentní ochranu. Polyuretanová fólie je prodyšná, flexibilní a podporuje hojení rány ve vlhkém prostředí výměnou plynů a tepla. Suprasorb F odpuzuje tekutiny a chrání ránu nebo místo punkce proti osídlení bakteriemi z vnějšku. Díky své průhlednosti zajišťuje obvaz snadnější kontrolu rány a místa punkce. Suprasorb F je flexibilní, roztažný a jeho aplikace je velmi snadná. Suprasorb F lze otírat, rovněž dezinfekčními prostředky s obsahem alkoholu, jodu a oktenidinu. Krytí na rány poskytuje dobrou ochranu před vnějšími vlivy a nevadí při mytí nebo sprchování. Suprasorb F se dodává jako sterilní fóliový obvaz a jako nesterilní fóliový obvaz v roli.

1. transparentní polyuretanová fólie

2. nepropouští bakterie a vodu

3. přebytečná vodní pára se odpařuje

Interval převazů:

Interval převazů určí ošetřující lékař podle stavu rány, stupně exsudace a případného primárního obvazu, maximálně však po 6-7 dnech.

_____________________________________________________________

Použití Suprasorb® F při péči o čerstvé tetování

Po 7 dnech folii opatrně stáhnout, tetování omýt vodou a jemným mýdlem, osušit a dále pro regeneraci mazat 2x za den (po dobu 1 měsíce) námi doporučeným krémem.

Regenerace trvá 1-2 měsíce, po tuto dobu nepobývejte na slunci ani v solariu!!! Pokud po 1 měsíci jdete na sluníčko, vždy namažte tetování opalovacím krémem s UV +20 a více!!!!

Pokud se pod folií bude hromadit velké množství přebytku plazmy a barvy, umytýma rukama vytlač tuto tekutinu mimo potetovanou plochu, nepatrně poodlep folii, tekutinu i případné vzduchové ,,bubliny,, vytlač do ubrousku, otvor i okolí folie důkladně osuš ubrouskem a poté folii zalep náplastí nebo dalším dílkem folie kterou jsme vám dali sebou. Na vlhké kůži folie nedrží !

Menší vlhkost a jakoby ,,rozpití,, tetování vlivem nadměrného vlhka z přebytku barvy a plasmy, nevadí, během 3 dnů se toto samovolně odpaří, je zbytečné a nežádoucí kvůli tomu folii sundávat dřív než za 7 dní.

Pokud bude kůže kolem folie načervenalá, natři místo regeneračním krémem, ale ne přes folii ale pouze kolem folie. Pokud máte folii ,,přesušenou,, a svědí vás to, můžete folii navlhčit.

Neneseme žádnou odpovědnost za vaši nesprávnou péči !

Proto jakýkoliv problém řeš přímo s námi a ZAVOLEJ nám na tel. 776 675 485

Případně můžete poslat i aktuální foto stavu tetování na e-mail: info@tattoo-club.cz


Další možnost jak se starat o čerstvě zhotovené tetování

Pokud odmítnete aplikaci speciální Suprasorb® F fóliový obvaz, níže je další možnost jak se máte o čerstvé tetování správně postarat.

Po dokončení tetování bylo tvé místo tetování ošetřeno a zakryto do ochranné folie. Po opuštění studia by mělo tetování zůstat nejméně 3-4 hodiny zakryto touto ochrannou folií ! Po těchto 3-4 hodinách ochrannou folii odstraň, tetování omyj rukou a desinfekčním mýdlem, osuš přiložením čistého ručníku (ubrousku) - NEDRHNOUT!

Nech chvilku samovolně proschnout a znovu překryj ochrannou folii (na první noc) Tetování tak bude lépe chráněno, netvoří se tolik stroupky a navíc nedojde k znečištění oděvu či povlečení od přebytečné barvy kterou bude tvé čerstvé tetování první noc vylučovat.

Ráno přelep odstraň, tetování omyj jemným dětským mýdlem, osuš přiložením čistého ručníku (ubrousku), nech chvilku samovolně proschnout a poté umytýma rukama natři doporučenou mastí v tenké vrstvě a již ničím nepřelepuj, nech je volně "dýchat" !

Pokud používáš antiseptickou mast Bepanthen Plus (zakoupíte pouze v lékárně) neomývej tetování desinfekčním mýdlem, použití dvou desinfekcí po sobě způsobí alergickou reakci !

V případě použití nového Bepanthen Tattoo omývej tetování desinfekčním mýdlem. Nový Bepanthen Tattoo není antiseptická mast.

V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ ČERSTVÉ TETOVÁNÍ NEMÁČEJ VE VODĚ, POUZE OMYTÍ VODOU A MÝDLEM PO PRVNÍM SUNDÁNÍ FOLIE A DÁLE UŽ JEN MAZAT DOPORUČENOU MASTÍ.

NEOŠETŘUJ ČERSTVÉ TETOVÁNÍ FRAMYKOINEM A NEUŽÍVEJ ANI ŽÁDNÁ JINÁ ANTIBIOTIKA A TO DVA MĚSÍCE PŘED A MĚSÍC PO TETOVÁNÍ ! ( došlo by k vyloučení barvy z kůže ven a tetování bude světlé, rozpité nebo i žádné )

Po dobu hojení se v místě tetování můžou tvořit stroupky nebo jen nepatrné šupinky, proto tetování promázni maximálně 2-3x za den tenkou vrstvou krému který jsme vám doporučili, dokud stroupky samovolně neodpadnou, což trvá 5-10 dní. Nemáčet ve vodě , ničím neomývat, pouze mazat! V žádném případě stroupky neolupovat ani neškrábat!

Po 10 dnech tetování promázni námi doporučenou mastí 2x denně až do úplného zhojení a celkové regenerace, což je doba cca 3-4 týdnů. (pokud nejsou na tetování již žádné stroupky, je možné natírat tetování i jiným regeneračním nebo výživným krémem, který urychlí celkovou regeneraci pokožky, například Nivea výživný krém, Měsíčková Indulona, Aloe Vera krém a podobně...)


CO JE OPRAVDU MOC DŮLEŽITÉ !

- Tetování po celou další dobu hojení (po sundání folie) již ničím nepřelepuj a nech je volně "dýchat" !

- Nikdy nesahej na čerstvé a nezhojené tetování neumytýma rukama !

- Po dobu kdy se na tetování budou tvořit stroupky, se vyhýbej pobytu ve vodě, žádné omývání, pouze mazat!

- S čerstvým tetováním nechoď do sauny, žádný bazén či koupel ve vaně a pokud máte tetování u zápěstí tak je nutno se vyvarovat mytí nádobí, to vše je naprosto nevhodné, vyhni se také náročným sportům a nos pouze čistý, vzdušný a volný oděv !

- 24 hodin před ani 24h po tetování nepožívej ve větším množství alkohol nebo jakékoliv jiné omamné a psychotropní látky. Také pobyt v zakouřených prostorách není pro péči o čerstvé tetování vhodný. V zakouřeném prostoru se infekce do čerstvého tetování zanese daleko rychleji!

- První měsíc vůbec nevystavuj tetování nadměrnému slunečnímu záření ani nepobývej v solariu ! Pokud máš tetování již zhojeno a máš rád/a sluníčko, tak své tetování vždy natři opalovacím krémem s vysokým UV filtrem !

Neneseme žádnou odpovědnost za tvou nesprávnou péči!

Proto jakýkoliv problém řeš přímo s námi a ZAVOLEJ nám na tel.: 776 675 485

Případně poslat i aktuální foto stavu tetování na e-mail: info@tattoo-club.cz


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NOVÝ Bepanthen Tattoo


Představujeme vám NOVÝ Bepanthen Tattoo, který je dobrým parťákem pro přirozenou regeneraci 

Vašeho nového tetování.  ( zakoupíte pouze v lékárně )

• nový Bepanthen Tattoo NEdezinfikuje 👉🏼 takže před jeho aplikací doporučujeme:

1️⃣ nové tetování omýt Dezinfekčním mýdlem ( PROTEX )

2️⃣ po omytí a řádném opláchnutí čistou vodou tetování osušte přiložením jednorázového čistého ubrousku

3️⃣ tetování nechte ještě chvilku proschnout

4️⃣ a až poté na plně suché tetování aplikujte novou regenerační mast Bepanthen Tattoo

⚠️ Pokud mažeš své nové tetování původním Bepanthenem Plus Antiseptický 👉🏼 neomývej tetování desinfekčním mýdlem !! Použití dvou desinfekcí po sobě může způsobit alergickou reakci !

✅ K Bepanthenu Plus Antiseptický doporučuji nejlépe dětské mýdlo, které je šetrnější k pokožce